СТАРА ОСОТА - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Осотянки, за 10 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 1516 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Нова Осота, Поселянівка.
У Старій Осоті міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 6298 га сільськогосподарських угідь, з них 3904 га орної землі. Основний виробничий напрям - хліборобство і тваринництво. 86 трудівників нагороджені орденами і медалями. Ланкова М. Г. Лагно удостоєна звання Героя Соціалістичної Праці.
У середній школі 20 вчителів навчають 250 учнів. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8,5 тис. книг, фельдшерсько- акушерський пункт, пологовий будинок, відділення зв'язку, побутовий комбінат, два магазини. У 4 парторганізаціях села - 80 комуністів, 4 комсомольських - 188 членів ВЛКСМ.
Перші письмові згадки про село датуються початком XVII століття.
В січні 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У червні 1905 року відбувся страйк робітників місцевого цукрового заводу, до яких приєдналися наймити з економії, селяни. Страйк було жорстоко придушено, а його організаторів відправлено на каторгу. У липні 1918 року робітники і селяни підняли повстання, розгромили гарнізон австро-німецьких окупантів, захопивши при цьому 4 гармати і багато іншого військового спорядження. Село стало базою партизанського загону, який очолив І. К. Тихоненко (мешканець с. Китайгорода). У грудні на станції Фундукліївка партизани роззброїли 8 ворожих ешелонів.
У Великій Вітчизняній війні брали участь понад 650 місцевих жителів, 350 з них відзна чено нагородами. Уродженцю села Н. Т. Євту- шенку, який здійснив 153 успішні бойові вильоти на бомбардування німецько-фашистських військ і далеку розвідку, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Споруджено обеліск воїнам, полеглим під час визволення села, і пам'ятник 319 односельцям, які не повернулися з фронту.
У селі народилися професор-музикознавець, заслужений діяч мистецтв УРСР Д. Г. Євтушенко, доктори медичних наук Г. П. Євтушенко і Ф. П. Матвєєв; кандидат ветеринарних наук, професор О. І. Похил, генерал-майор С. І. Шемена.
Між селами Старою і Новою Осотою розкопано кілька поховань, де знайдено речі скіфського (IV-III ст. до н. е.) і сарматського (І-II ст. н. е.) періодів.
Дивиться також інші населені пункти району: