Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петроострів

ПЕТРООСТРІВ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Великої Висі, за 45 км на захід від районного центру і за 30 км від залізничної станції Шпола. Населення - 1527 чоловік. Сільраді підпорядковані села Лев-Балка, Мостове.
У Петроострові міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», за яким закріплено 4443 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3983 га орної землі. Провідні культури у господарстві - озима пшениця, кукурудза і цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. За успіхи у праці 98 колгоспників відзначені нагородами, серед них орденом Жовтневої Революції - завідуючий фермою М. М. Мунтян, орденом Леніна і Жовтневої Революції - механізатор І. І. Катана.
Тут - середня школа, де навчаються 240 дітей і працюють 40 вчителів. Є будинок культури на 300 місць, бібліотека з фондом 14,4 тис. книг, дільнична лікарня на 50 ліжок, аптека, дитячі ясла на 150 місць. Є побутовий комбінат, відділення зв'язку, ощадкаса, 6 магазинів. Споруджено пам'ятник В. І. Леніну.
Сільська партійна організація налічує 58 комуністів, комсомольська - 70 членів ВЛКСМ.
Село засноване 1742 року як поселенська слобода Давидівка осадчим козаком Миргородського полку Д. Звенигородським.
Уродженець села М. С. Арманов брав участь у повстанні на броненосці «Потемкин».
В лютому 1918 року у Петроострові встановлено Радянську владу. 1919 року в селі створено комітет бідноти у складі 8 членів і 3 кандидатів, яких очолив колишній червоноармієць Є. В. За- зимко. 1923 року селяни об'єдналися у ТСОЗ «Братська допомога», згодом - «Східне сонце», «Нове життя».
390 петроострівців воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 295 з них полягли смертю' хоробрих у боях проти фашистів, 280 нагороджені орденами й медалями.
Петроострів - батьківщина російського радянського письменника і публіциста, лауреата Державної премії Є. Ю. Поповкіна. У сільській бібліотеці створено меморіальну кімнату земляка. У селі народилися кандидат біологічних наук професор В. П. Живан (1886-1949) та вчений у галузі ветеринарії професор М. Д. Диковський (1859-1928).

Сучасна карта - Петроострів