Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ставидла

СТАВИДЛА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 733 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Могилів Курінь, Новооситняжка, Світова Зірка, Хайнівка, Ямки, Ясинуватка.
У Ставидлах міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено 4299 га сільськогосподарських угідь, з них 3398 га орної землі. Виробничий напрям господарства - м'ясо-молочне тваринництво і хліборобство. 58 колгоспників удостоєні урядових нагород. Діє відділення «Сільгосптехніки».
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 153 дітей. Є будинок культури на 600 місць, бібліотека
3 фондом 10,2 тис. книг, лікарня на 35 ліжок, аптека, відділення зв'язку і АТС, три магазини. У 4 парторганізаціях - 42 комуністи, 4 комсомольських - 30 членів ВЛКСМ.
Засноване село в другій половині XVIII століття.
У 1905-1907 рр. в селі мали місце виступи селян проти поміщиків. Ватажків заворушення було заслано в північні губернії. За розповсюдження революційних прокламацій був засуджений до ув'язнення Н. М. Найко.
Радянську владу в селі встановлено в лютому 1918 року. Під час громадянської війни політичним комісаром кінного корпусу 10-ї армії, а згодом уповноваженим Реввійськ- ради Першої Кінної армії був виходець із Ста- видел А. С. Кивгила. 1926 року створено машинно-тракторне товариство, 1928 року - сільськогосподарську артіль «Ленінським шляхом».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 210 жителів села, 127 з них нагороджено орденами й медалями. В боях проти фашистських загарбників відзначився уродженець Ставидел, повний кавалер ордена Слави командир взводу М. Г. Кивгила. У лютому 1944 року він особисто знищив вогневу точку противника, взяв у полон ворожого кулеметника з кулеметом. У серпні 1944 року Кивгила привів у свій підрозділ фашистську бронемашину. Взимку наступного року під час форсування Одеру під ворожим вогнем переправив на протилежний берег тяжко пораненого заступника командира батальйону. Будучи пораненим, повернувся в підрозділ і з своїми бійцями знищив трьох німецьких офіцерів, взяв у полон 24 солдати з двома ручними кулеметами. У Ставидлах споруджено пам'ятники 110 загиблим землякам і радянським воїнам- визволителям.
Вихідцями з села є академік АН УРСР, лауреат Державної премії СРСР А. І. Задонцев, доктор фізико-математичних наук, професор О. К. Бабенко.

Сучасна карта - Ставидла