СОФІЇВКА (давня назва - Орлове) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сугоклії (притока Інгулу), за 15 км на південний захід від районного центру. Населення - 849 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Ленінське і Покровка.
У Софіївці міститься центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе, за яким закріплено 5932 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5366 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство, м'ясо-молочне тваринництво. Серед зернових переважають озима пшениця і кукурудза. Вирощуються також ячмінь, коріандр, овес, соняшник, цукрові буряки, фрукти, овочі. 59 трудівників відзначені урядовими нагородами. Чабан І. М. Письменний за високі показники у вівчарстві (не раз добивався щорічного приплоду
ягнят по 130-136 штук на 100 вівцематок) удостоєний ордена Леніна.
Працюють тут середня школа, де 18 вчителів навчають і виховують і 67 дітей, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 9 тис. книг, медпункт, 4 магазини, майстерня побутового обслуговування. Сільська партійна організація об'єднує 35 комуністів, дві комсомольські - 93 члени ВЛКСМ.
Софіївка заснована на початку XIX ст. переселеннями з Київської губернії та з Дону.
У 1904 році селяни виступили проти орендарів. Між повстанцями і карателями відбулася збройна сутичка. В лютому 1918 року в селі встановлено Радянську владу. 4 вересня 1919 року софіївці разом з жителями Компаніївки та інших сіл повстали проти денікінців. 1925 року в Софіївці виникло сільськогосподарське товариство «Праця», до якого увійшло 10 сімей.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 115 місцевих жителів, 60 з них загинули, 55 нагороджені орденами і медалями. В бою за визволення села героїчно загинули 45 радянських воїнів. На їх могилі встановлено меморіальну плиту і пам'ятник.
Уродженцем Софіївки є доктор хімічних наук, професор І. П. Анощенко.
Дивиться також інші населені пункти району: