Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Іскрівка

ІСКРІВКА (давня назва - Саморіна) - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на південь від районного центру і за 12 км від залізничної станції Рядова. Населення - 1460 чоловік. Сільраді підпорядкований населений пункт Новофедорівка.
В Іскрівці міститься центральна садиба колгоспу ім. XX з'їзду КПРС, який спеціалізується на хліборобстві та м'ясо-молочному тваринництві. За господарством закріплено 7,3 тис. га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5,3 тис. га орної землі. З допоміжних підприємств в селі працюють олійня, пилорама, ремонтна майстерня. 69 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
У восьмирічній і двох початкових школах 14 вчителів навчають 190 дітей. Є клуб, дві бібліотеки з фондом 10,5 тис. книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, дитячі ясла, 3 магазини, відділення зв'язку. У партійній організації - 63 комуністи, у 2 комсомольських - 65 членів ВЛКСМ.
Село засноване в 1767 році. В січні 1918 року тут встановлено Радянську владу.
В 1929 році виникла сільськогосподарська артіль «III вирішальний».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 404 жителі села, 143 з них загинули. Під час тимчасової окупації німецько-фашистські загарбники повністю знищили колгоспне майно, зруйнували громадські споруди, школу, залізобетонний міст, 33 будинки колгоспників, пограбували село. В боях за визволення Іскрівки смертю хоробрих полягли 365 воїнів Червоної Армії, на честь яких тут споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Іскрівка