ІНГУЛО-КАМ'ЯНКА - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річок Інгулу і Кам'янки, за 14 км на південний захід від районного центру та за 18 км від залізничної станції Куцівка. Населення - 1296 чоловік. Сільраді підпорядковані також населені пункти Новомико- лаївка, Спільне.
В Інгуло-Кам'янці - центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 7091 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.- 6226 га орних, 117 га поливних земель, 103 га саду. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. Щорічно тут відгодовується близько 6 тис. голів свиней. Розвинуте також хліборобство, садівництво, городництво. 40 трудівників села відзначені урядовими нагородами. Свинарка В. С. Хохлова була делегатом Третього з'їзду колгоспників України.
Є середня і початкова школи, де 20 вчителів навчають 223 дітей, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 8257 книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека. Для малят відкрито 6 дитячих ясел. До послуг населення - пошта, 6 магазинів, побуткомбінат. Тут працюють 57 комуністів і 138 комсомольців.
Інгуло-Кам'янка виникла у 30-х роках XVIII століття.
Влітку 1905 року селяни виступили проти поміщиків. Надіслані сюди карателі жорстоко розправилися з учасниками виступу. Організатори заворушення І. І. Семенов і кілька жителів були засуджені і вислані з села.
Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року. Влітку 1923 року організовано першу сільськогосподарську комуну. У 1927 році виникло товариство спільного обробітку землі ім. 10-річчя Жовтня.
Понад 200 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 52 з них загинули, 148 нагороджені орденами і медалями. Уродженець села П. Г. Щедров - повний кавалер орде
на Слави. Під час німецько-фашистської окупації, протягом 1941-1943 рр., у селі діяла підпільна комсомольська організація на чолі з місцевим жителем М. Піддячим, до якої входили Б. Вічко, М. Борошненко, Я. Рак. Члени групи зібрали радіоприймач, розповсюджували серед населення зведення Радінформбюро. Гітлерівці жорстоко розправилися з підпільниками. В боях за визволення села від фашистських окупантів загинули 192 воїни Червоної Армії, на честь яких тут споруджено пам'ятник.
У селі народився український радянський скульптор, член спілки художників УРСР, заслужений діяч мистецтв Грузинської РСР А. В. Німенко.
Дивиться також інші населені пункти району: