Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Капітанка

КАПІТАНКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру і за 2 км від залізничної станції Нікель- Побузький. Населення - 2005 чоловік.
У Капітанці міститься центральна садиба колгоспу «Пам'ять Леніна», за яким закріплено 3406 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3219 га орної землі. Вирощуються зернові і технічні культури. В галузі тваринництва господарство спеціалізується на виробництві молока і вовни. Розвинуте птахівництво. 17 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
Працюють восьмирічна школа (130 учнів, 17 вчителів), будинок культури на 500 місць, дві бібліотеки з фондом 10 тис. книг, три магазини, побутові майстерні. У Капітанці - 40 комуністів, 27 комсомольців.
Перші згадки про село належать до 1775 року.
В кінці лютого 1918 року створено ревком на чолі з К. К. Вдовиченком.
Понад 400 жителів Капітанки воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 187 з них віддали життя за Батьківщину, 160 нагороджені орденами й медалями. В центрі села споруджено пам'ятник воїнам, які загинули під час визволення села, та обеліск Слави полеглим односельцям.

Сучасна карта - Капітанка