Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Комишувате

КОМИШУВАТЕ (до 1946 року - Дорофіївка, Татарове)- село, центр сільської Ради, розташоване - на річці
Грузькій, за 23 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення-1165 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Водяне, Грушівка, Дическулове, Новотимофіївка, Софіївка.
Колгосп ім. XX з'їзду КПРС, центральна садиба якого міститься в
Комишуватому,- багатогалузеве науково-дослідне господарство, за яким закріплено 4698 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4267 га орної землі. Виробничий напрям - вирощування зернових (озима пшениця, кукурудза) і технічних культур (цукрові буряки, соняшник), м'ясо-молочне тваринництво. У 1966 році колгосп нагороджений орденом Леніна. У селі трудиться двічі Герой Соціалістичної Праці О. В. Гіталов. У 1934 році після закінчення курсів механізаторів він очолив тракторну бригаду у Малопомічнянській МТС. Тракторна бригада О. В. Гіталова стала всесоюзною школою передового досвіду. її колектив щороку вирощує високі врожаї, вдосконалює технологію сільськогосподарського виробництва. Вивчати досвід гіталовців у комплексній механізації приїздять хлібороби з усіх куточків Радянського Союзу. О. В. Гіталов також побував у багатьох тракторних бригадах Білорусії, Молдавії, Азербайджану, Башкирії, в Горьковській і Саратовській областях, у Краснодарському й Ставропольському краях. Давня дружба зв'язує О. В. Гіталова з відомими кубанськими механізаторами В. Я. Первицьким
і В. А. Світличним. У 1948 році Гіталов вперше удостоєний високого звання Героя Соціалістичної Праці, у 1958 році - вдруге. Прославлений бригадир - член ЦК КП України та обкому партії, депутат Верховної Ради СРСР 3-8 скликань. Обирався делегатом XX - XXIV з'їздів КПРС, XX-XXIII з'їздів КП України, а також Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 37 комишуватців відзначені урядовими нагородами, серед пих орденом Леніпа - механізатори М. С. Ткаченко, Л. Г. Кравчук, голова правління В. К. Поповкін, доярка Т. П. Кожуховська, бригадир Е. К. Крижанівська, орденом Жовтневої Революції - механізатор І. Н. Гаращенко, 8 трудівників - орденом Трудового Червоного Прапора. Звання Героя Соціалістичної Праці удостоєна доярка Л. М. Кравченко.
У середній школі навчаються 465 дітей, працюють 40 вчителів. Для учнів з віддалених сіл збудовано триповерховий інтернат на 200 місць. Учнівська виробнича бригада за високі врожаї не раз відзначалася нагородами ВДНГ. Школа підготувала 65 механізаторів широкого профілю, 56 з яких працюють у бригаді О. В. Гіталова. При школі відкрито ленінську кімнату, кімнату бойової і трудової слави. У селі є будинок культури на 650 місць. У лікарняному містечку розмістилися поліклініка, стаціонар на 35 ліжок, аптека. Діють історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, музична школа, бібліотека на 18 тис. книг, дитсадок, пошта, сільське споживче товариство, 10 магазинів, ресторан «Степ», готель. Колгосп звів для сільських трудівників 200 житлових будинків, кілька двоповерхових котеджів для спеціалістів. Вулиці села заасфальтовані, прокладено тротуар, діє водопровід. На честь 100-річчя з дня народження В. І. Леніна закладено дендропарк. 2 партійні організації налічують 86 комуністів, 2 комсомольські -163 члени ВЛКСМ.
Засноване село у другій половині XVIII ст.
У лютому 1918 року в Комишуватому встановлено Радянську владу. Влітку 1919 року в Татаровому виникла сільськогосподарська комуна.
208 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 163 з них віддали життя за Батьківщину, 135 нагороджені орденами і медалями. Воїнам, які загинули під час визволення села, споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Комишувате