Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Юр'ївка

ЮР'ЇВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 7 км на схід від районного центру і за 32 км від залізничної станції Помічна. Населення - 875 чоловік.
В селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва, за яким закріплено 3458 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3144 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві. Розвинуті також хліборобство й молочне тваринництво. 63 передовики виробництва відзначені урядовими нагородами, серед них голова колгоспу І. Н. Волощук та доярка Л. П. Басиста - орденом Леніна. Колектив молочно-товарної ферми № 1 носить звання колективу комуністичної праці. Двом колгоспникам присвоєно звання заслуженого колгоспника.
Є восьмирічна школа, де 14 вчителів навчають 130 дітей, будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 8 тис. книг, медпункт, дитсадок, З магазини, поштове відділення.
У селі - 39 комуністів і 36 комсомольців.
Юр'ївна, яка спочатку складалася з трьох населених пунктів (Босна, Явдокимівка, Юр'ївка), заснована у другій половині XVIII ст. вихідцями із запорізьких козаків.
Наприкінці лютого 1918 року обрано Раду селянських депутатів. Активними організаторами Радянської влади були солдат Г. Бойченко та місцеві селяни Д. Ю. Мартинцов, М. Басистий, розстріляні у 1918 році австро-німецькими окупантами. У боротьбі з денікінцями відзначився уродженець села командир взводу 5-ї роти радянського Дніпровського полку Ф. В. Молча- нов. Його нагороджено орденом Червоного Прапора. У 1923 році виник ТСОЗ «Новий світ», згодом - ТСОЗи «Пам'ять Леніна», «Селянська мета», ім. Шевченка, «Радянський селянин».
На фронтах Великої Вітчизняної війни бився проти фашистів 151 житель села, 91 з них нагороджений орденами і медалями. Споруджено обеліск Слави з викарбуваними іменами 87 загиблих односельців, а також пам'ятник на братській могилі радянських воїнів, які полягли смертю хоробрих під час визволення села.
У Юр'ївці народився радянський військовий діяч адмірал М. Є. Басистий.

Сучасна карта - Юр'ївка