Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веселівка

ВЕСЕЛІВКА (до 1945 року - Базилеве) - село, центр сільської Ради, розташоване в середній течії річки Громоклеї, притоки Бугу, за 35 км на південь від районного центру. Населення - 528 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Крутоярка, Роздолля, Ударне, Юр'ївка.
У Веселівці міститься центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму», за яким закріплено 5648 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4822 га орної землі. Тут вирощують зернові - озиму пшеницю і кукурудзу та технічні культури - соняшник і цукрові буряки. Розвинуте м'ясо-мо- лочне тваринництво. За успіхи в колгоспному виробництві 60 трудівників нагороджені орденами і медалями, серед них комбайнер Р. М. Семенченко - орденом Леніна.
Працює середня школа, де 13 вчителів навчають 179 дітей. Є клуб на 450 місць, бібліотека з фондом 7,3 тис. книг, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт. До послуг населення - два магазини, поштове відділення, побутова майстерня.
У Веселівці - 36 комуністів, 45 комсомольців.
Засноване село в кінці XVIII століття.
У лютому 1918 року у Веселівці встановлено Радянську владу.
186 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 128 з них нагороджені орденами і медалями. В центрі села встановлено пам'ятник 135 односельцям, які полягли смертю хоробрих у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників.

Сучасна карта - Веселівка