Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гайворонський район

Площа району - 695,3 кв. км. Населення - 53,4 тис. чоловік, з них міського - 22,9 тис. Середня густота населення - 76,6 чоловіка на кв. км. Міській, двом селищним і 13 сільським Радам депутатів трудящих підпорядковано 33 населені пункти. На підприємствах, у колгоспах, установах - 77 первинних партійних, 82 комсомольські й 106 профспілкових організацій.
Гайворонський район - індустріально-аграрний. На території його розташовано 12 промислових підприємств, серед них 2 підприємства всесоюзного підпорядкування, 4 - республіканського; 2 будівельні організації, відділок Одесько-Кишинівської залізниці, автопідприємство; за 14 колгоспами і радгоспом закріплено 51,1 .тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 48 тис. га орної землі. Населення обслуговують 42 медичні заклади. У 30 загально-освітніх школах, у т. ч. в 14 середніх, 8 восьмирічних, 2 робітничої молоді, районній заочній навчаються 9760 дітей. Діють філіал Кіровоградського машинобудівного технікуму, сільське професійно-технічне училище, в яких - 833 учні, дві музичні школи. Культурно-освітню роботу ведуть 15 будинків культури, 15 міських, сільських і селищних клубів, 59 бібліотек. Є 32 кіноустановки, у семи селах історико-краєзнавчі музеї. В районі - три пам'ятники В. І. Леніну. В населених пунктах споруджено 19 пам'ятників і два обеліски вічної Слави воїнам-визволителям і односельцям, які загинули в боях з німецько-фашистськими загарбниками.

Сучасна карта - Гайворонський район