Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тарасівка

ТАРАСІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Іпгулу, за 25 км на захід від районного центру. Населення - 787 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Козирівка, Ольгівка.
У Тарасівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Г. Димитрова, за яким закріплено 6260 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 5303 га орних
земель, 91 га саду. Господарство спеціалізується на виробництві зерна, цукрових буряків, соняшнику, молока, м'яса, яєць і вовни. 20 передовиків сільського господарства відзначені урядовими нагородами.
У восьмирічній школі 16 вчителів навчають 140 дітей. Є бібліотека з фондом понад 6 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла, два магазини. Авангардну роль у господарському і громадському житті села відіграють 39 комуністів і 94 комсомольці.
Тарасівкавиникла у 1918 році, коли від Гу- бівки (нині Компаніївського району) відокремилася її лівобережна частина. Село названо на честь Т. Г. Шевченка. 1928 року тут виникло перше колективне господарство - ТСОЗ «Незаможник», до якого вступили 24 сім'ї.
Понад 130 жителів села билися з ворогами на фронтах Великої Вітчизняної війни, 60 з них загинули. У Тарасівці встановлено пам'ятник, на плитах якого викарбувано імена радянських воїнів, полеглих при визволенні села від фашистських загарбників.
У с. Ольгівці народився український радянський письменник Є. М. Доломан.

Сучасна карта - Тарасівка