Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Криничне

КРИНИЧНЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км на схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Долинська. Населення - 971 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Любиме, Нарима- нівка, Новоустинівка, Сагайдак, Садки, Солдатське, Ставракове, Трудолюбівка, Шевченкове.
У Криничному міститься центральна садиба радгоспу «Устинівський», за яким закріплено 10 092 га сільськогосподарських угідь, з них 9241 га орної землі. Це господарство м'ясо-молочного напряму з добре розвинутим хліборобством. За доблесну працю 38 робітників відзначені урядовими нагородами, директор радгоспу Д. Д. Висоцький удостоєний ордена Леніна.
У середній школі 28 вчителів навчають 230 дітей. Є клуб на 400 місць, бібліотека з фондом 5,1 тис. книг, 3 магазини.
52 комуністи і 180 комсомольців об'єднані у З партійних і 3 комсомольських організаціях.
Засноване село у 1912 році.
У лютому 1918 року в Криничному встановлено Радянську владу.
Перше колективне господарство - ТСОЗ «Шлях до комунізму» виникло у 1929 році.
267 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 125 з них загинули, 126 нагороджені орденами й медалями. Уродженець с. Солдатського відважний льотчик-винищувач К. Г. Вишневецький удостоєний звання Героя Радянського Союзу. В боях з німецько-фашистськими загарбниками відзначився також уродженець села генерал-лейтенант Червоної Армії А. Г. Савенко. На честь земляків, які полягли в боротьбі з фашизмом, у селі споруджено обеліск Слави.

Сучасна карта - Криничне