Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Оситняжка

ОСИТНЯЖКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на північний схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Капітанівка. Населення - 2014 чоловік. Сільраді підпорядковані села Берегове, Писарівка.
В Оситняжці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, за яким закріплено 4897 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4241 га орної землі, 28 га дзеркала ставків. Господарство спеціалізується на хліборобстві, м'ясо-молочному тваринництві, птахівництві. З допоміжних підприємств діють цегельний завод, млин, олійня. За високі виробничі показники 149 членів артілі відзначені нагородами, серед них орденом Жовтневої Революції - механізатор Й. А. Котляренко, орденом Трудового Червоного Прапора - бригадири О. І. Котляренко і Д. С. Прудченко, ланкова А. І. Маган. Колгоспний інженер М. І. Андру- хін був делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
У середній школі навчаються 344 учні й працюють 33 вчителі. Є будинок культури, бібліотека з фондом 12,7 тис. томів, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячий садок на 120 місць, відділення зв'язку, ощадна каса, 6 магазинів. Село забудовується згідно генерального плану, затвердженого 1959 року.
У 2 партійних організаціях - 65 комуністів, комсомольців у селі - 80.
Засноване село в першій половині XVIII ст. втікачами з Полтавщини, Канівщини і Поділля.
Під час першої російської революції, в 1905 році, бідняки Оситняжки спалили кілька поміщицьких будівель, три скирти необмолоче- ного хліба. Селяни покинули роботу, вимагаючи підвищення плати, вигнали з економії прийшлих наймитів. Антиурядові прокламації Златопільської організації РСДРП поширював у селі вчитель Т. А. Горбань. На каторгу до Сибіру був засланий селянин Д. І. Жайворонок, звинувачений у революційній діяльності в Одесі під час повстання на броненосці «Потемкин». 27 липня 1908 року було вислано в Якутську губернію 7 селян Писарівки.
Радянську владу в Оситняжці встановлено в лютому 1918 року.
Першим волосним комісаром обрано місцевого селянина, учасника Жовтневого збройного повстання у Петрограді А. Т. Мулявку. Згодом він брав активну участь у радянському будівництві, очолював загін по боротьбі з бандитизмом.
460 мешканців села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 210 з них не повернулися з поля бою, 212 - нагороджені орденами й медалями. За визволення села в лютому - березні 1944 року точилися запеклі бої. У боротьбі проти фашистів відзначився тут командир мінометної роти гвардії лейтенант С. Г. Постєвой, який знищив ворожий танк, самохідну гармату, 27 солдатів, захопив полонених і цінні документи. С. Г. Постєвому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
З Оситняжки родом заслужений учитель УРСР Г. К. Гончаренко, який був директором видавництва «Радянська школа».
Біля села досліджено кілька курганів перед- скіфського і ранньоскіфського часу (VII-VI ст. до н. ери).

Сучасна карта - Оситняжка