Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Спасове

СПАСОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване па річці Сухій, за 38 км на схід від районного центру і за 25 км від залізничної станції Куцівка. Населення - 1324 чоловіка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу «Жовтнева революція», за яким закріплено 6035 га сільськогосподарських угідь, з них 5119 га орної землі. Тут вирощуються зернові й технічні культури. Розвинуте тваринництво м'ясо-молочного напряму. 21 трудівника відзначено урядовими нагородами.
У середній школі 21 вчитель навчає 238 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 8626 книг, три дитячі садки, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, 6 магазинів, павільйони громадського харчування і побутового обслуговування. У селі працюють 72 комуністи, дві комсомольські організації об'єднують 112 членів ВЛКСМ.
Спасове засноване у 1771 році.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Наприкінці 1925 року в селі організовано машинно-тракторне товариство «Червоний трак
тор», 1928 року тут створено ТСОЗ «Жовтнева революція».
У Великій Вітчизняній війні брали участь 280 жителів села, 167 загинули в боях проти гітлерівських загарбників. Встановлено пам'ятник 77 радянським воїнам, полеглим під час визволення села від фашистських окупантів. У Спасовому поховано радянського письменника І. С. Зарубіна, Який загинув в бою за село.
Поблизу села, в урочищі Пирогівці, виявлено могильник доби бронзи.

Сучасна карта - Спасове