Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Глинськ

ГЛИНСЬК - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Цибульнику, за 42 км на південний захід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Користівка. Населення - 2263 чоловіка. Сільраді підпорядковані також населені пункти Арсенівка, Ганнівка, Дубки, Онове, Семигір'я.
У Глинську міститься центральна садиба колгоспу ім. Котовського, який спеціалізується на вирощуванні зернових культур і м'ясо-молочному
тваринництві. За господарством закріплено 7051 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 5532 га орної землі. З допоміжних підприємств є пилорама, маслоробня, сепараторний пункт, пекарня, кондитерський цех. Діють майстерні райоб'єднання «Сільгосптехніки», міжколгоспна будівельна організація. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 10 чоловік відзначені нагородами, серед них бригадир тракторної бригади П. П. Залюбовський - орденом Леніна і Жовтневої Революції, колишній голова правління О. М. Кришан - орденом Жовтневої Революції, 4 колгоспники - орденом Трудового Червоного Прапора.
Працюють середня школа, в якій ЗО вчителів навчають 350 дітей. Є будинок культури на 400 місць, народний музей, 2 бібліотеки з фондом 15,5 тис. книг, дільнична лікарня, дитячі ясласад, аптека, ветеринарна лікарня, їдальня, побутова майстерня, відділення зв'язку. 4 партійні організації об'єднують 93 комуністи, 3 комсомольські - 249 членів ВЛКСМ.
Заснований Глинськ у 1725-1730 рр. козаками Миргородського полку.
7 липня 1768 року тут було схоплено царськими військами одного з ватажків гайдамацького руху С. Неживого.
Радянську владу у Глинському встановлено в лютому 1918 року.
У 1924 році створено комуну «Червоний шлях», 1928 року - машинно-кінну станцію у складі 613 господарств, на базі якої у 1932 році почала діяти МТС.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 766 жителів, 364 з них загинули, 402 удостоєні бойових орденів і медалей. У селі споруджено пам'ятник В. І. Леніну, а також воїнам, які полягли смертю хоробрих під час визволення Глинська від німецько-фашистських загарбників.
Поблизу села Арсенівки виявлений курганний могильник доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Глинськ