Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коробчине

КОРОБЧИНЕ (до 1820 року - Печка, Печкине) - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Великої Висі, за 18 км на захід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 1599 чоловік. Сільраді підпорядковані села Комінтерн, Крупське, Романівка, Рубаний Міст, Сокурівка, Сухолітівка, Троянове і Щербатівка.
У Короочиному міститься центральна садиба колгоспу ім. Шевченка, за яким закріплено 9407 га сільськогосподарських угідь, з них 8292 га орної землі, 166 га саду. Артіль ім. Шевченка була учасницею Всесоюзної
сільськогосподарської виставки в Москві 1939 року. 99 колгоспників відзначені урядовими нагородами. Тут трудиться вівчар В. І. Ткаченко, кавалер ордена Леніна, який не раз брав участь у ВДНГ.
Працюють середня школа, де 33 вчителі навчають 424 учнів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 14,2 тис. книг, дільнична лікарня, аптека, побутовий комбінат, телефонна станція на 50 номерів, радіовузол. Партійна організація налічує 91 комуніста, дві комсомольські - 110 членів ВЛКСМ.
Засповане село в першій половині XVIII ст. вихідцями із Запорізької Січі.
У 1905 році в селі вів антиурядову пропаганду вчитель О. Ю. Гуревич, згодом активний учасник революційного руху. Наступного року він був заарештований і засланий на каторгу.
У Коробчиному Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Близько 500 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні, 120 з них не повернулися з фронту, 310 нагороджені орденами й медалями. Окупанти вигнали в Німеччину 209 чоловік.
Уродженець с. Крупського Герой Радянського Союзу П. Я. Кочерга відзначився в боях за визволення Києва. 6 жовтня 1943 року рота, якою він командував, відбила 8 контратак противника на правому березі Дніпра, утримала захоплепий плацдарм і значно розширила його до приходу підкріплення.
Коробчине - батьківщина кандидата філософських наук М. Г. Тофтула, кандидата історичних наук, професора О. С. Чигиринського.

Сучасна карта - Коробчине