Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Седнівка

СЕДНІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на берегах річки Інгулу, за 7 км на захід від районного центру і за 28 км від залізничної станції Казанка. Населення - 694 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Ганно-Леонтовичеве, Горошанка, Кам'янка, Когушівка, Мала Ганнівка, Новочигиринка, Переможне, Селіванове.
За колгоспом ім. К. Маркса, центральна садиба якого міститься у Седнівці, закріплено 5309 га сільськогосподарських угідь, з них 4478 га орної землі. Виробничий напрям господарства - м'ясо-молочне тваринництво. Вирощуються також зернові та технічні культури. На території села розташоване районне об'єднання «Сільгосптехніки». 33 трудівники удостоєні урядових нагород, а голова колгоспу С. Л. Пінзул відзначений орденом Жовтневої Революції. У радгоспі працює заслужений агроном УРСР М. Н. Дощенко.
У середній школі навчаються 215 дітей, працюють 17 вчителів. Є будинок культури на 500 місць, бібліотека з фондом 8,1 тис. книг, історико-краєзнавчий музей на громадських засадах, поліклініка, аптека, 7 магазинів.
У селі - 69 комуністів і 130 комсомольців.
Заснована Седнівка в середині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
У 1923 році організований радгосп «Радро- бітник», який мав маслозавод, парову машину, водяний млин, 290 десятин земельних угідь,
4 трактори, 28 голів худоби.
217 жителів села брали участь у Великій Вітчизняній війні, 73 з них нагороджені орденами й медалями. В селі споруджено пам'ятник Слави 130 загиблим землякам.
Поблизу села знайдено посуд доби пізньої бронзи, розкопано скіфський курган IV ст. до н. ери.

Сучасна карта - Седнівка