Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Розумівка

РОЗУМІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Бовтиші, за 25 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 1415 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Миколаївка, Стремещине.
У Розумівці міститься центральна садиба колгоспу «Червоний прапор», за яким закріплено 3772 га сільськогосподарських угідь, з них 2633 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство і тваринництво. 80 сільських трудівників відзначені урядовими нагородами.
Працюють восьмирічна школа, де 18 вчителів навчають 214 дітей, клуб, бібліотека з фондом 6170 книг. Є фельдшерсько-акушерський пункт, два магазини, кафе, відділення зв'язку. В усипальниці героя Вітчизняної війни 1812 року М. М. Раєвського відкрито історико-краєзнавчий музей. Сільська парторганізація об'єднує 38 комуністів, дві комсомольські - 73 члени ВЛКСМ.
Розумівка виникла в середині XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
У 1924 році створено товариство спільного обробітку землі, згодом - колгоспи «Червопий прапор» і «Шлях колективіста».
Під час Великої Вітчизняної війни 378 жителів воювали в партизанських загонах і на фронтах, 179 з них відзначені бойовими нагородами. У центрі села споруджено пам'ятники воїнам, полеглим під час визволення Розумівки, і 149 загиблим односельцям.

Сучасна карта - Розумівка