Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новолутківка

НОВОЛУТКІВКА - село, центр сільської Ради, лежить за 5 км на південний захід від районного центру та за 31 км від залізничної станції Помічна. Населення - 710 чоловік. Сільській раді підпорядковані села Добротимофіївка, Олександро-Акацатове.
У Новолутківці міститься центральна садиба колгоспу ім. Жовтневої революції, за яким закріплено 2957 га сільськогосподарських угідь, з них 2711 га орної землі, 66 га саду, 18 га ставків, 78 га лісу. Основний напрям господарства - виробництво зерна. За успіхи, досягнуті в першому році дев'ятої п'ятирічки, господарству присвоєно звання колгоспу високої культури землеробства. 65 трудівників нагороджені орденами і медалями, серед них чабан Л. Ф. Шумейко - орденом Жовтневої Революції.
Тут є восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають 143 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом на 12,5 тис. книг, медпункт, дитячі ясла, 4 магазини, побутова майстерня, відділення зв'язку.
У партійних організаціях - 32 комуністи, у двох комсомольських - 47 членів ВЛКСМ.
Новолутківка заснована в 1891 році.
Виходець з села матрос М. К. Вигуляр був учасником повстання на броненосці «Потемкин».
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
Восени 1929 року група селян об'єдналася у сільськогосподарську артіль «Серп». Колгоспи «Нове життя», «Серп», «Червоний степ», ім. Комінтерну брали участь у Всесоюзній сільськогосподарській виставці 1939-1940 рр. До Почесної Книги Виставки занесено прізвища колгоспників передовиків Ф. І. Гордієнко, Н. В. Мельник, І. Ф. Прудкого, О. В. Федорової, Г. К. Моторного, В. В. Степаненка, І. Т. Федорова - з артілі «Нове життя»; Г. А. Левицької - з артілі «Червоний степ»; О. Л. Чабан та Я. С. Матковського - з колгоспу «Серп».
У боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками на фронтах Великої Вітчизняної війни брали участь 175 жителів села, 101 з них загинув, 96 відзначені нагородами. На братській могилі воїнів-визволителів споруджено пам'ятник.
У с. Олександро-Акацатовому народився і виріс Я. А. Стрижак (1891-1924), який особисто знав В. І. Леніна і працював під його безпосереднім керівництвом, виконуючи ряд важливих доручень ЦК партії. З березня 1918 року - комендант Московського Кремля.

Сучасна карта - Новолутківка