Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам'яна Криниця

КАМ'ЯНА КРИНИЦЯ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кам'янці, за 18 км на північний захід від районного центру і за 5 км від станції Таужне. Населення - 2501 чоловік.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Щорса, за яким закріплено 3441 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3330 га орної землі. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових і технічних культур. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. За успішне виконання завдань восьмої п'ятирічки у 1971 році колгосп нагороджено орденом «Знак Пошани». 170 передовиків сільського господарства відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєний бригадир тракторної бригади Б. Й. Барвінський, ланкові Г. 3. Домаська, Г. А. Жарук, Н. С. Харкава, М. П. Івахнюк, тракторист В. А. Нагірний і доярка Г. С. Безпаль, ордена Жовтневої Революції - бригадир А. Я. Паламарчук. Бригадиру рільничої бригади Д. І. Сатанівському присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. 4 члени артілі відзначені орденом Трудового Червоного Прапора.
У селі - середня школа, в якій 35 вчителів навчають 402 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 12,9 тис. книг, літній театр на 600 місць, медпункт, пологовий будинок, дитячі ясла, 7 магазинів, побутова майстерня.
У сільській партійній організації - 83 комуністи, в комсомольській - 127 членів ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XVIII століття.
У травні 1916 року відбувся антивоєнний виступ. Керівників його було заарештовано і віддану до суду.
Радянську владу у Кам'яній Криниці встановлено в лютому 1918 року.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 468 жителів села, 266 з них загинули, 280 - нагороджені орденами і медалями. В роки тимчасової фашистської окупації в селі діяла підпільна група на чолі з А. М. Паламарчуком. У січні 1943 року всі члени групи були заарештовані і кинуті в застінки уманської тюрми. Після жорстоких катувань фашисти розстріляли радянських патріотів. У селі споруджено обеліск Слави, пам'ятник невідомому солдату, встановлено пам'ятники В. І. Леніну і М. О. Щорсу.

Сучасна карта - Кам'яна Криниця