Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липняжка

ЛИПНЯЖКА - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Сухому Ташлику, за 9 км на північний захід від районного центру і за 35 км від залізничної станції Помічна. Через село проходить автошлях Київ-Одеса. Населення - 3175 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бесарабка, Водяне, Володимирівна, Карбівка.
У Липняжці містяться центральні садиби колгоспів «Правда» і «Прогрес», за якими закріплено 9675 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 8657 га орної землі. Перше господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур, друге - на виробництві свинини. 193 трудівники села за сумлінну працю відзначені урядовими нагородами. Колишній механізатор колгоспу «Правда» С. Я. Єзан (нині пенсіонер) удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. Орденом Леніна нагороджені колишній голова цього колгоспу Н. М. Кандійчук, механізатор А. М. Лень, механізатори колгоспу «Прогрес» Б. М. Нікітін, М. О. Бойко; орденом Жовтневої Революції - головний агроном колгоспу «Правда» М. С. Матковський, головний зоотехнік цього ж господарства І. Л. Бужениця та бригадир тракторної бригади колгоспу «Прогрес» В. М. Торовик. Чотири ветерани праці удостоєні звання почесного колгоспника.
У середній і двох початкових школах навчаються 462 дітей, працють 37 вчителів. Є будинок культури на 600 місць, три бібліотеки з фондом 18 тис. книг, медична амбулаторія, 2 дитячі садки, побутова майстерня, 11 магазинів.
У трьох сільських партійних організаціях - 97 комуністів, у трьох комсомольських -157 членів ВЛКСМ.
Липняжка заснована в 50-х роках XVIII ст. як шанець Молдавського гусарського полку.
Наприкінці січня 1918 року в селі створено ревком.
1920 року виник комітет незаможних селян, який очолив колишній матрос-балтієць, учасник штурму Зимового палацу А. Я. Волосик. У 1922 році він був по-звірячому вбитий ворогами Радянської влади. Перші артілі «Селянська допомога» і «Хлібороб» організовані у 1927 році.
Понад 800 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 302 з них загинули, 143 нагороджені бойовими орденами й медалями. Уродженцю села, відважному льотчику П. С. Шемендюку, який збив особисто 15 і в складі групи 7 ворожих літаків, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В селі споруджено пам'ятник воїнам, які загинули під час його визволення.
Уродженцем Липняжки є доктор історичних наук, професор М. Р. Доній.

Сучасна карта - Липняжка