НОВОМИКОЛАЇВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на північний захід від районного центру і за 11 км від залізничної станції Адабаш. Населення - 488 чоловік. Сільраді підпорядковані населені нункти Войнівка, Джерельне, Михайлівна, Новоподимка, Перлівка, Петрівка, Подимка, Фурманівка, Щасливка.
За колгоспом ім. К. Маркса, центральна садиба якого міститься у Новомиколаївці, закріплено 4667 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4335 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві зернової і м'ясо-молочної продукції.
36 колгоспників за досягнення у розвитку сільськогосподарського виробництва відзначені нагородами.
У Войнівці діє Адабаський щебеневий завод. У с. Подимці трудяться Герой Соціалістичної Праці свинарка К. Я. Степаненко і кавалер ордена Леніна ланкова Л. Т. Гресь.
Працює восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають 125 учнів. Є будинок культури, бібліотека з фондом 10,4 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, 2 магазини, побутова майстерня тощо.
У сільській партійній організації налічується 19 комуністів, у 2 комсомольських - 23 члени ВЛКСМ.
Засноване село у другій половині XIX століття.
Радянську владу в Новомиколаївці встановлено у лютому 1918 року.
1925 року в селі організовано перше машинно-тракторне товариство. У 1933-1936 рр. передовий колгосп ім. Ворошилова очолювала М. Я. Левицька, делегат Другого Всесоюзного з'їзду колгоспників-ударників, VII Всесоюзного і Надзвичайного VIII з'їздів Рад.
69 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 32 з них віддали життя за свободу і незалежність Батьківщини. Уродженцю Новомиколаївки гвардії підполковнику С. Ф. Різниченку, який командував полком, за успішне форсування Дунаю, зайняття плацдарму і важливого вузлового пункту Баркача посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Поховано героя в Кишиневі. Звання Героя Радянського Союзу удостоєний також уродженець Новоподимки І. М. Іщенко, який відзначився при форсуванні Дніпра. У Новомиколаївці споруджено пам'ятник радянським воїнам-визволителям. Уродженцем Фурманівки є доктор хімічних наук, професор Г. Д. Вовченко.
Дивиться також інші населені пункти району: