Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоолександрівка

НОВООЛЕКСАНДРІВКА (старі назви - Яцевичове, Крошківка, Калинівка, Восьме Олександрівське) - село, центр сільської Ради, розташоване на правому березі річки Боковеньки, за 15 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Долинська. Населення - 407 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Гурівське і Федоро-Шулічине.
У Новоолександрівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе, за яким закріплено 3203 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2886 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві яєць. Розвинуте також тваринництво і рільництво. За успіхи у сільськогосподарському виробництві 8 чоловік нагороджені орденами й медалями.
У селі е початкова школа, сільський клуб, бібліотека з фондом 1,2 тис. книг, медпункт, дитячий садок, відділення зв'язку, магазин.
Партійна організація налічує 39 комуністів, комсомольська - 57 членів ВЛКСМ.
Засноване село у 1870 році.
Радянську владу у Новоолександрівці встановлено на початку березня 1918 року. В 1930 році селяни об'єдналися у ТСОЗ, а в 1931 році організували колгосп «ХТЗ». 1939 року тракторист Ф. М. Майстренко був учасником Всесоюзної сільськогосподарської виставки.
63 жителі села брали участь у боях проти фашистів під час Великої Вітчизняної війни, 37 з них загинули смертю хоробрих, 58 - відзначені бойовими нагородами. В період тимчасової німецько-фашистської окупації всі громадські будинки були зруйновані, село повністю пограбоване.
У Новоолександрівці побудовано меморіал воїнам-землякам, які загинули в боях проти фашистів під час Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Новоолександрівка