Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Подорожнє

ПОДОРОЖНЄ - село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км на захід від районного центру. Населення - 1748 чоловік. Сільраді підпорядковані села Бабичівка, Нагірне.
За колгоспом ім. Чапаєва, центральна садиба якого міститься в Подорожньому, закріплено 6275 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3699 га орних земель, з них 944 га поливних. Господарство спеціалізується на виробництві свинини. У хліборобстві переважає вирощування зернових.
Розвинуте також бджільництво. 134 трудівники села відзначені урядовими нагородами, серед них ветеран колгоспу, один з його організаторів
В. Г. Сікорака - орденом Жовтневої Революції, З чоловіка - орденом Трудового Червоного Прапора. Пасічник О. І. Грицик - кавалер двох орденів Трудового Червоного Прапора, медалі «За трудову доблесть». Він автор книги «Поради пасічника», учасник міжнародного Конгресу бджолярів 1971 року.
У середній школі 25 вчителів навчають 287 дітей. Є будинок культури, бібліотека, дільнична лікарня з рентгенівським, фізіотерапевтичним, зубним, гінекологічним кабінетами, аптека. Працюють відділення зв'язку, ощадкаса, 7 побутових майстерень, 8 магазинів. Діє водопровід.
У двох партійних організаціях - 73 комуністи, у двох комсомольських -113 членів ВЛКСМ.
Село засноване у 60-х роках XVIII століття.
Радянську владу у Подорожньому встановлено в лютому 1918 року.
Під час спорудження Кременчуцької ГЕС Подорожнє потрапило в зону затоплення. Забудова села за генеральним планом розпочалась на новому місці у 1956 році. Сюди переселилися і жителі сусідніх сіл.
216 жителів билися проти гітлерівців під час Великої Вітчизняної війни у лавах Червоної Армії, 84 з них загинули, 132 нагороджені орденами й медалями.
У Подорожньому народився український радянський письменник і художник П. 3. Висікан.
На території сільської Ради, біля затоплених сіл Качанівки і Пеньківки, виявлені поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.), скіфського часу (VI-V ст. до н. е.), чотири слов'янські поселення (VI-VIII ст. н. е.), в одному з яких розкопано 60 напівземлянок.

Сучасна карта - Подорожнє