Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Недогарки

НЕДОГАРКИ - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на північний схід від районного центру і за 10 км від залізничної станції Лікарівка. Населення - 621 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вільний Посад, Володимиро-Ульянівка, Глибоке, Громоклій, Мар'ївка.
У Недогарках розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ульянова, за яким закріплено 3835 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3587 га орної землі. Виробничий напрям господарства - птахівництво. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво, хліборобство. За трудові усніхи 20 колгоспників нагороджені орденами й медалями, серед них голова правління В. С. Ткаченко - кавалер ордена Леніна.
Працюють восьмирічна школа, де 15 вчителів навчають 145 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 6 тис. книг, пологовий будинок, медпункт, дитячі ясла, 2 магазини, комбінат побутового обслуговування, пошта. Згідно перспективного плану до 1980 року село буде докорінно перебудоване.
Партійна організація об'єднує 36 комуністів, дві комсомольські - 37 членів ВЛКСМ.
Недогарки засновані наприкінці XVIII ст. переселенцями з Полтавщини.
Радянську владу в Недогарках встановлено у лютому 1918 року. Мужністю і хоробрістю відзначилися на фронтах громадянської війни уродженці села воїни Чапаєвської дивізії Ф. Ю. Солошенко, П. Л. Довженко, Г. Ф. Чуб, І. Е. Пліха, М. І. Чепурний, П. П. Мацак.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 289 жителів, 159 з них загинули, 130 - нагороджені медалями й орденами. Під час визволення Недогарок від німецько-фашистських загарбників загинув Герой Радянського Союзу танкіст П. О. Баранов із Псковщини.

Сучасна карта - Недогарки