Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Леніна

ЛЕНІНА (до 1936 року - Ерделівка, Чубарівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км па захід від районного центру і залізничної станції Виска. Населення - 507 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Копанки, Льодяне, Полохівка.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. Дзержинського, за яким закріплено 1738 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1692 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур. За сумлінну працю 28 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
Тут є восьмирічна школа, де 15 педагогів виховують 94 дітей, клуб, бібліотека з фондом 10,1 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячі ясла-сад, два магазини, побутова майстерня, міжколгоспний піонерський табір «Зоря». У селі - 16 комуністів і 40 комсомольців.
Ерделівка виникла в кінці XVIII століття.
У лютому 1918 року в Ерделівці встановлено Радянську владу.
У 1918 році, коли село окупували австро-німецькі війська, син поміщика виказав карателям
20 найактивніших селян, яких розстріляли. Жертви терору поховані в братській могилі.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 172 жителі села, 57 з них нагороджені орденами і медалями, 53 загинули.
У с. Копанках народився заслужений діяч мистецтв УРСР, художній керівник заслуженого самодіяльного ансамблю танцю УРСР «Ятрань» (Кіровоград), лауреат премії Ленінського комсомолу України А. М. Кривохижа.

Сучасна карта - Леніна