Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

БЕРЕЗІВКА (старі назви - Уманське, Янопіль) - село, центр сільської Ради, розташоване за 40 км на захід від районного центру і за 32 км від залізничної станції Капустине. Населення - 4205 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Новопавлівка і П'ятихатки.
В Березівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Ватутіна, за яким закріплено 4374 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4061 га орної землі. У господарстві розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У хліборобстві переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків. 104 колгоспники відзначені орденами й медалями.
У середній школі 38 вчителів навчають 500 дітей. Є будинок культури, 3 бібліотеки з фондом 17,4 тис. книг, 3 фельдшерсько-акушерські пункти, дитячі ясла, дитячий садок, 5 магазинів, відділення зв'язку.
У 4 партійних і 4 комсомольських організаціях - 197 комуністів і 166 членів ВЛКСМ.
Село засноване у другій половині XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
310 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 128 з них загинули, 82 нагороджені бойовими орденами й медалями. У Березівці споруджено пам'ятник воїнам Радянської Армії, які полягли під час її визволення від німецько-фашистських загарбників.
Поблизу с. Новопавлівки в скіфському похованні V-IV ст. до н. е. знайдено бронзовий казан.

Сучасна карта - Березівка