Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Межирічка

МЕЖИРІЧКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 5 км на північ від районного центру і за 14 км від залізничної станції Голованівськ. Населення - 1772 чоловіка. Сільраді підпорядковане також село Краснопілля.
За колгоспом «Росія», центральна садиба якого міститься в Межирічці,
закріплено 3484 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3312 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві яловичини. У землеробстві провідне місце займає вирощування озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків і соняшнику. Працює спиртовий завод. 29 трудівників Межирічки удостоєні урядових нагород.
Тут є середня школа, в якій 27 вчителів навчають 300 дітей, два будинки культури, дві бібліотеки з фондом 8,2 тис. книг, фельдшерсько- акушерський пункт, дитячий садок, 4 магазини, відділення зв'язку. У селі 40 комуністів, 57 комсомольців.
Перші історичні відомості про Межирічку належать до 1763 року.
Радянську владу тут встановлено в середині лютого 1918 року.
700 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 172 з них загинули, 210 нагороджені орденами й медалями. Під час тимчасової окупації населення чинило опір ворогам. Так, сторож спиртозаводу М. Т. Пастушенко, ризикуючи життям, заховав зруйнований фашистами пам'ятник В. І. Леніну, який після визволення села було реставровано і встановлено на території заводу. К. Я. Нагорна переховувала від гітлерівців інструктора політичного відділу 80-ї стрілецької дивізії І. О. Хизенка, автора книги «Ожилі сторінки». Жителька с. Краснопілля К. Тімановська зберегла колгоспний прапор і передала його військовій частині, яка звільнила село від фашистської нечисті. В центрі Межирічки встановлено обеліск Слави на честь воїнів- земляків, які віддали життя за Батьківщину.
Уродженцем села є генерал-майор танкових військ О. X. Тацієнко.
На околиці села Межирічки розкопано 4 скіфські кургани (V-III ст. до н. е.), а також два кургани з похованням кочівників (XIII- XIV ст.), в одному з них знайдено 5 золотоординських монет.

Сучасна карта - Межирічка