Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Коритно-Забузьке

КОРИТНО-ЗАБУЗЬКЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 27 км на північ від районного центру і за 20 км від залізничної станції Йосипівка. Населення - 771 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вівсяники та Вовча Балка.
У Коритно-Забузькому міститься центральна садиба колгоспу ім. Телішевського, за яким закріплено 2879 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2585 га орної землі. Основні галузі виробництва - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. Серед технічних культур переважають цукрові буряки і соняшник. За високі трудові показники 17 колгоспників нагороджені орденами й медалями, серед них комбайнер Т. П. Вовченко - орденом Леніна. У с. Вівсяниках живе Герой Соціалістичної Праці колишній механізатор І. І. Лисокінь, нині пенсіонер.
У восьмирічній школі 15 вчителів навчають 124 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 7 тис. книг, дитячі ясла і садок, медичний пункт, магазини.
У двох сільських парторганізаціях - 37 комуністів, у двох комсомольських - 50 членів ВЛКСМ.
У другій половині XVIII ст. виникли поселення Полярушівка і Соколівка, які згодом утворили Коритно-Забузьке.
1905 року в селі відбувся революційний виступ селян проти поміщика. Заворушення було жорстоко придушене.
Радянську владу у Коритно-Забузькому встановлено в лютому 1918 року.
Із 223 жителів села, що билися з ворогом на фронтах Великої Вітчизняної війни, 119 віддали життя за Батьківщину. За героїзм і відвагу в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками уродженцю с. Вовчої Балки льотчику М. 3. Те- лішевському, який знищив 14 ворожих літаків, посмертно щшсвоєно звання Героя Радянського Союзу. На братській могилі воїнів-визволителів споруджено пам'ятник.

Сучасна карта - Коритно-Забузьке