Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Панчеве

ПАНЧЕВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Великій Висі, за 20 км на схід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 2926 чоловік.
У Панчевому містяться центральні садиби колгоспів ім. Куйбишева та ім. Щорса, за якими закріплено 7197 га сільськогосподарських угідь, з них 6584 га орної землі. Обидва господарства спеціалізуються на виробництві молока. Розвинуте хліборобство і тваринництво. Основні зернові культури: пшениця, кукурудза; технічні: соняшник і цукрові буряки. У селі розташоване відділення районного об'єднання «Сільгосптехніки», яким керує кавалер ордена Леніна комуніст В. Я. Хропак. Із 43 робітників 22 ударники комуністичної праці. На базі цього відділення працюють районні курси молодих механізаторів, школа майстрів вирощування високих урожаїв цукрових буряків і кукурудзи. 102 трудівники села відзначені орденами і медалями.
У Панчевому - середня і школа колгоспної молоді, в яких навчаються 430 учнів і працюють 40 вчителів. Є клуб, дві бібліотеки (20 тис. книг), дільнична лікарня на 50 ліжок, аптека, два дитячі садки, пошта, телефонна станція, ощадна каса, 9 магазинів, їдальня, стадіон.
Дві партійні організації об'єднують 70 комуністів, комсомольців у селі 91 чоловік.
Село засноване 1751 року вихідцями з Балкан.
У Панчевому Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
У 1918 році панчівські селяни взяли активну участь у Канізькому повстанні проти австро-німецьких окупантів. Каральний загін оточив Панчеве. Всіх чоловіків зігнали на майдан. Багатьох піддали нещадним катуванням, 36 було розстріляно. Вони поховані в братських могилах.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 415 жителів, 350 з них нагороджені орденами й медалями, 208 загинули. У боях за визволення Панчевого загинули 164 радянські воїни 793-го полку 213-ї стрілецької дивізії, яким командував Герой Радянського Союзу підполковник О. 0. Вашкевич. На братській могилі, де вони поховані, встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Панчеве