Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Василівка

ВАСИЛІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Боковеньки (притоки Інгульця), за 20 км на північний схід від районного центру і за 7 км від залізничної станції Куцівка. Населення-1347 чоловік, дворів-496.
У селі міститься центральна садиба колгоспу ім. 40-річчя Жовтня, за яким закріплено 5567 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4866 га орної землі. Виробничий напрям господарства - хліборобство і тваринництво. За успіхи у праці 12 жителів села нагороджені орденами і медалями.
У восьмирічній школі 13 педагогів навчають 197 дітей. Є будинок культури на 360 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, амбулаторія, побутова майстерня, 3 дитячі садки, пошта, 3 магазини. У селі - 34 комуністи і 77 комсомольців.
Поселення Мар'їне Поле і Деметкове на місці сучасного села виникли в 40-х роках XVIII століття.
Радянську владу у Василівці встановлено у лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни в лавах Червоної Армії боролися 384 жителі села, 135 з них загинули, 74 - удостоєні бойових нагород. Споруджено пам'ятник воїнам-визволителям Василівни.
Уродженцем села є професор П. А. Гирко.

Сучасна карта - Василівка