Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ємилівка

ЄМИЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на схід від районного центру і за 3 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 1389 чоловік. Сільраді підпорядковане селище Ємилівка.
У Ємилівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Енгельса, за яким закріплено 3123 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3029 га орної землі. Основний напрям господарства - хліборобство. Провідне місце серед технічних і зернових культур займають озима пшениця, ячмінь, кукурудза, цукрові буряки, соняшник. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво, вівчарство. 63 члени артілі відзначені урядовими нагородами, в т. ч. орденом Леніна - бригадири рільничих бригад І. Ф. Петренко і Г. Ю. Штельмах, тракторист М. Д. Побережець.
У восьмирічній школі 13 вчителів навчають 200 дітей. Є будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 10 тис. книг, побутові майстерні, три магазини. Партійна організація об'єднує 38 комуністів, комсомольська - 28 членів ВЛКСМ.
Засноване село в середині XVIII століття.
Радянську владу встановлено на початку лютого 1918 року.
На фронтах Великої Вітчизняної війни 418 жителів Ємилівки захищали Батьківщину від німецько-фашистських загарбників. 240 з них загинуло, 223 - нагороджені орденами і медалями. На честь воїнів-визволителів тут встановлено пам'ятник.
Поблизу села виявлені поселення трипільської (III тисячоліття до н. е.) та черняхівської (II- VI ст. н. е.) культур.

Сучасна карта - Ємилівка