НОВИЙ СТАРОДУБ - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на північ від районного центру і за 7 км від залізничної станції Королівка. Населення - 4485 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Мар'янівка, Олімпіадівка, Федорівка.
У Новому Стародубі містяться центральні садиби колгоспів ім. Чкалова та ім. 40-річчя Жовтня, за якими закріплено 16 тис. га сільськогосподарських угідь, з них 10115 га орної землі. Колгосп ім. Чкалова спеціалізується на виробництві свинини. Тут щорічно відгодовується 12 тис. голів свиней. Колгосп ім. 40-річчя Жовтня - господарство зерно-молочного напряму. За вирощення високих урожаїв кукурудзи ланковий М. М. Матяш удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці, обирався делегатом Третього Всесоюзного з'їзду колгоспників.
У 5 загальноосвітніх школах навчаються 628 дітей, працюють 86 учителів. Діють музична школа, 3 будинки культури та 3 відділкові клуби. Книжковий фонд бібліотек перевищує 21 тис. примірників. Є дільнична лікарпя на 25 ліжок, міжколгоспний будинок відпочинку для трудівників сільського господарства. Протягом 1965-1971 рр. понад 225 сімей вселилися в добротні будинки. Заасфальтовано 30 км шляхів. У селі працюють 80 спеціалістів з вищою освітою. За визначні трудові успіхи 411 колгоспників і службовців нагороджені орденами і медалями. 5 партійних організацій об'єднують 208 комуністів, 6 комсомольських - 237 членів ВЛКСМ.
Новий Стародуб згадується вперше в історичних документах початку XVIII століття. Радянську владу тут встановлено в лютому 1918 року.
Весною 1920 року в Новому Стародубі організована комуна «Червоний Жовтень». 1930 року створено МТС.
756 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні і нагороджені орденами й медалями, 435 полягли смертю хоробрих. Уродженці села - танкіст П. П. Ткаченко і розвідник-офіцер С. О. Погорілий удостоєні звання Героя Радянського Союзу. П. П. Ткаченко відзначився у боях на Харківському напрямку, а С. О. Погорілий - під час визволення Польщі. В боях за визволення Нового Стародуба від гітлерівської окупації загинули 667 радянських воїнів. На їх братській могилі споруджено обеліск Слави.
У Новому Стародубі народився революціонер- народник і письменник С. М. Степняк-Кравчин- ський (1851-1895 рр.). Вихідцями з села є міністр будівництва підприємств важкої індустрії УРСР Герой Соціалістичної Праці Г. К. Лубенець і директор Всеукраїнського науково-дослідного онкологічного та радіологічного інституту професор І. Т. Шевченко.
На околиці с. Мар'янівки знайдено прикраси чорноліської культури (VIII-VII ст. до н. ери).
Дивиться також інші населені пункти району: