Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

ОЛЕКСАНДРІВКА(до 1945 року - Гапсине, Олександро-Гапсине) - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км на південь від районного центру і за 4 км від залізничної станції Рожинове.Населення - 962 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Новомиколаївка і Тарасівка.
В Олександрівці міститься центральна садиба колгоспу «Шлях Леніна», за яким закріплено 3443 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3405 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур: озимої пшениці, кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику. Розвинуте тваринництво м'ясо-мо- лочного напряму. 1966 року колгосп нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, в 1970 році - пам'ятним прапором обкому партії, облвиконкому та облпрофради. 36 трудівників відзначені урядовими нагородами. Голова колгоспу Г. С. Коваленко і свинарка О. С. Мошура удостоєні ордена Жовтневої Революції.
У восьмирічній школі 17 вчителів навчають 140 дітей. Є будинок культури на 350 місць, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, дитячий садок на 70 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, аптека, їдальня, 2 магазини, побутова майстерня, відділення зв'язку.
В Олександрівці - 31 комуніст і 50 комсомольців.
Село засноване в 50-х роках XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
1920 року 7 родин Олександро-Гапсиного об'єдналися в сільськогосподарську артіль «Вільна праця», яка мала 90 десятин землі, 12 коней, 9 корів, 7 плугів, 2 молотарки.
На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 192 жителі села, 82 з них загинули, 89 нагороджені бойовими орденами й медалями.

Сучасна карта - Олександрівка