Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Триліси

ТРИЛІСИ - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Фундукліївка. Населення - 752 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Антонівка, Іванівка, Китайгород, Северинівка.
У Трилісах міститься центральна садиба колгоспу ім. Леніна, за яким закріплено 6182 га сільгоспугідь. Основний напрям господарства - хліборобство і тваринництво. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 64 жителі села відзначені урядовими нагородами.
У середній школі навчаються 175 дітей, працюють 20 вчителів. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 7130 книг, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, пошта, три магазини. У сільській парторганізації - 59 комуністів, у 3 комсомольських - 109 членів ВЛКСМ.
Засновані Триліси на початку XVIII століття. Радянську владу тут встановлено у лютому 1918 року.
1923 року тут створено ТСОЗ, 1929 року - колгосп «Перемога».
У Великій Вітчизняній війні брав участь 181 житель села, 82 з них загинули, 102 нагороджені орденами й медалями. Уродженець Іванівки Д. Т. Гуляєв командував партизанською бригадою ім. О. Невського, яка діяла на території Білорусії. У 1941-1942 рр. він став організатором партизанського руху в Люба'нському і Глуському районах Мінської області. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Односельці встановили бюст славного земляка. У Трилісах споруджено пам'ятники воїнам-визволителям і загиблим жителям села.
У 20-х роках XIX ст. у с. Іванівці жили декабристи - орати Олександр і Йосип Поджіо. Тут народився і вчився В. С. Куцевол, перший секретар Львівського обкому КП України, кандидат в члени ЦК КПРС. Вихідцями з Триліс є доктори медичних наук професори В. І. Шаповал і М. К. Фуркало.

Сучасна карта - Триліси