Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Федорівка

ФЕДОРІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від Кіровограда. Населення - 1214 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Миколаївські Сади, Паращине Поле, Степове.
У Федорівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Боженка, за яким закріплено 4259 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3846 га орної землі. Господарство спеціалізується на відгодівлі свиней. Розвинуте також хліборобство. 49 колгоспників нагороджені орденами й медалями.
Тут працюють середня школа, де 22 вчителі навчають 197 дітей, клуб, 2 бібліотеки з фондом 8,1 тис. книг, медпункт, 3 магазини.
Федорівка виникла в кінці XVIII ст. після злиття двох населених пунктів: Ойротська і Драчова.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У селі встановлено пам'ятний знак А. Ф. Стра- тієнку, який відзначився у боротьбі з денікінцями
як командир партизанського загону. Його ім'я носить місцева школа. У лютому 1923 року організовано сільгоспартіль «Змичка».
Під час тимчасової німецько-фашистської окупації, з серпня 1941 - до листопада 1943 року, в селі діяла підпільно-диверсійна група під керівництвом П. І. Лахмана (Загреби). 19 листопада 1943 року П. Лахман був заарештований і по- звірячому закатований гестапівцями. У Федорівці споруджено обеліск воїнам-визволителям і 140 землякам, які загинули на фронтах і в тилу ворога.

Сучасна карта - Федорівка