ЛІКАРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 20 км на північ від районного центру і за 1,5 км від залізничної станції Лікарівка. Населення - 322 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Запоріжжя, Новоолексіївка.
Перше колективне господарство ТСОЗ організоване у 1925 році. 1931 року виник радгосп «Індустрія», на базі якого у 1933-1934 рр. створено
Олександрійський кінний завод. За господарством закріплено 5670 га сільськогосподарських угідь, з них 4841 га орної землі. Вирощені на заводі спортивні коні завойовували призи на численних всесоюзних і міжпародних змаганнях. Так, на коні Іхор наїзник І. М. Кизимов виборов на XIX Олімпійських іграх у Мехіко «Гранпрі» з виїздки, на XX Олімпійських іграх у Мюнхені - золоту медаль. У господарстві розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво, хліборобство. За успіхи у праці 57 трудівників нагороджені орденами й медалями, серед них кавалери ордена Леніна - телятниця Л. Ф. Смирнова, доярка А. Ф. Різник та голова сільської Ради М. К. Пущин. У селі розташована також комплексна бригада колгоспу ім. Енгельса, центральна садиба якого знаходиться в с. Костянтинівці. З допоміжних підприємств діє механічна майстерня.
У середній школі навчаються 257 дітей, працюють 23 вчителі. Є клуб, дві бібліотеки з фондом 8,1 тис. книг, два медпункти, парк, стадіон. Прокладено водопровід, забруковано вулиці.
У партійних організаціях села 42 комуністи, комсомольських - 65 членів ВЛКСМ.
Село виникло наприкінці XIX століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни 99 жителів воювали на фронтах, 30 з них нагороджені орденами і медалями, 88 загинули. У період тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла підпільна група під керівництвом Я. С. Шахунянца. Патріоти вели агітаційну роботу серед населення, розповсюджували листівки та звернення Радінформбюро, збирали одяг, харчі для партизанів Чорного лісу. На братській могилі воїнів-визволителів села встановлено пам'ятник.
Дивиться також інші населені пункти району: