Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олексіївка

ОЛЕКСІЇВКА- село, центр сільської Ради, розташоване за 22 км на північний захід від Кіровограда та за 12 км від залізничної станції Лелеківка. Населення - 528 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Лісне, Мальовниче, Осикувате.
В Олексіївці міститься центральна садиба колгоспу ім. Горького, за яким закріплено 3917 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 3647 га орної землі. Господарство спеціалізується на виробництві яєць. Птахоферма повністю механізована, споруджено капітальні приміщення для утримання 66 тис. голів птиці. Допоміжні галузі - садівництво, бджільництво. За трудові успіхи 11 чоловік відзначено урядовими нагородами. Колишня завідуюча вівцефермою Н. М. Каретна удостоєна ордена Леніна.
У восьмирічній школі 14 вчителів навчають 100 дітей. Є бібліотека з фондом 14 тис. книжок. У партійній організації - 31 комуніст, у комсомольській - 32 члени ВЛКСМ.
Олексіївказаснована в 1841 році.
В лютому 1918 року тут встановлено Радянську владу.
У Великій Вітчизняній війні брали участь 230 жителів села, 128 з них нагороджепі орденами і медалями. В Олексіївці споруджено два пам'ятники радянським воїнам, які віддали життя за визволення села від німецько-фашистських загарбників, та обеліск Слави на честь 97 загиблих односельців.

Сучасна карта - Олексіївка