Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Веселівка

ВЕСЕЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 27 км на південний схід від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 550 чоловік. Сільраді підпорядковані села Вись, Ковалівка.
У Веселівці міститься центральна садиба колгоспу ім. 40-річчя ВЛКСМ, за яким закріплено 3999 га сільськогосподарських угідь, з них 3759 га І. С. Компанієць - орної землі. Виробничий активний учасник бо- напрям
господарства - ротьби за владу Рад вирощування пшениці, на Кіровоградщині, кукурудзи, цукрових буряків, соняшнику, виробництво м'яса і вовни. У колгоспі трудяться кавалери ордена Леніна - комбайнер П. М. Рибальченко, К. І. Шевченко, ордена Трудового Червоного Прапора - механізатор І. Т. Щасливий та інші. Всього орденами й медалями відзначено 79 колгоспників.
Працюють восьмирічна школа, де 9 вчителів навчають 85 дітей. Є будинок культури, бібліотека з фондом 13,5 тис. книг, три акушерські і аптечні пункти, троє дитячих ясел на 150 місць, три магазини, пошта.
У Веселівці - 29 комуністів і 40 комсомольців.
Засноване село наприкінці XVIII ст. селянами-втікачами з Полтавщини і Київщини.
У Веселівці Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
У 1918 році трудящі Веселівки для підтримки повсталого Канежа організували загін з 50 чоловік. Після придушення Канізького повстання 22 селян було розстріляно, а одного з активних учасників виступу Я. Я. Юрченка вороги повісили на крилі вітряка на околиці Канежа.
В період тимчасової окупації села фашисти розстріляли 20 підпільників, спалили більшу частину будівель. Близько двох місяців взимку 1944 року точилися бої за Веселівку, яка сім разів переходила з рук у руки. 210 радянських воїнів загинули в боях за визволення села. На їх могилі веселівці спорудили пам'ятник.
У с. Арсенівці (тепер входить до складу Веселівки) народився і провів дитячі роки ї. К. Карпенко-Карий (Тобілевич) (1845-1907) - видатний український драматург, актор, режисер і громадський діяч. При місцевій школі створено меморіальну кімнату-музей І. К. Карпенка-Карого. На приміщенні школи встановлена меморіальна дошка. Щороку в день народження великого земляка в селі відбуваються літературні читання, силами місцевих аматорів здійснюється постановка його п'єс.
Біля Веселівки досліджено курган з похованням доби бронзи (II тисячоліття до н. ери).

Сучасна карта - Веселівка