Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бандурівка

БАНДУРІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 21 км на північний захід від районного центру і за 3 км від однойменної залізничної станції. Населення - 646 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Весела, Комінтерн, Морозівка, Новодмитрівка, Оліївка.
У Бандурівці розміщена центральна садиба колгоспу «Україна», за яким закріплено 3284 га сільськогосподарських угідь, в т. ч.-2530 га орної землі. Провідні галузі сільськогосподарського виробництва - хліборобство і м'ясо-молочне тваринництво. З допоміжних підприємств діють ремонтна майстерня, олійня. 25 колгоспних передовиків відзначені урядовими нагородами. Ордена Леніна удостоєні колишній голова артілі Г. К. Буйнов, колгоспниця Ф. І. Грицаєнко, доярка Г. Л. Піскун, тракторист І. П. Білан, ордена Жовтневої Революції - завідуюча молочнотоварною фермою Д. Ф. Портас.
Працюють середня школа, де 23 вчителі навчають 247 дітей, будинок культури на 400 місць, бібліотека з фондом 7,9 тис. книг, дільнична лікарня, аптека, дитячі ясла, швейна майстерня, їдальня, 8 магазинів. Прокладено водопровід, забруковано вулиці. Парторганізація та правління колгоспу випускають багатотиражну газету «Нове життя». У партійних організаціях села 44 комуністи, комсомольських - 66 членів ВЛКСМ.
Бандурівка виникла у 80-х роках XVIII століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
Проти німецько-фашистських загарбників в роки Великої Вітчизняної війни на фронті билися 422 жителі села, 119 удостоєні бойових нагород. На могилі радянських воїнів-визволителів встановлено пам'ятник.

Сучасна карта - Бандурівка