Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ізмайлівка

ІЗМАЙЛІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 18 км на північний схід від Олександрії і за 5 км від залізничної станції Королівка. Населення - 382 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Видне, Гайок, Королівна, Піщаний Брід, Пустельникове, Червоне Озеро.
В Ізмайлівці міститься центральна садиба колгоспу ім. Кірова,
сільськогосподарські угіддя якого - 5384 га, в т. ч. 4609 га орної землі. Господарство спеціалізується на птахівництві. Вирощуються також зернові культури та овочі. За трудові досягнення 17 передовиків сільськогосподарського виробництва відзначені урядовими нагородами, в їх числі голова колгоспу М. А. Тарнавський удостоєний ордена Жовтневої Революції.
Працюють початкова школа, будинок культури, бібліотека з фондом 9 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, 2 магазини, їдальня.
Партійна організація об'єднує 69 комуністів, 2 комсомольські - 55 членів ВЛКСМ.
Село засноване в кінці XIX ст. вихідцями з Полтавської губернії. 1905 року в Ізмайлівці відбулося заворушення селян, для придушення якого були викликані карателі.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Близько 300 жителів брали участь у Великій Вітчизняній війні, 207 з них загинули, 80 відзначені нагородами. Уродженцю с. Піщаного Броду замполіту 212-го стрілецького полку І. А. Чередниченку за відваїу і мужність в боях проти фашистів посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. В цьому селі проживає повний кавалер ордена Слави С. М. Федченко.
Поблизу Піщаного Броду досліджено два кургани доби бронзи.

Сучасна карта - Ізмайлівка