Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березівка

БЕРЕЗІВКА (до 1945 року - Водяно-Михайлівка) - село, центр сільської Ради, розташоване за 35 км на південь від районного центру. Населення - 209 чоловік. Сільраді підпорядковані також села Костомарівка, Котлярівка, Кохане, Майське, Митрофанівка, Привільне.
У Березівці міститься комплексна бригада колгоспу ім. Шевченка (центральна садиба у с. Костомарівці), за яким закріплено 7218 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 6470 га орних земель. Спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Вирощуються також зернові й технічні культури. За успіхи в розвитку сільського господарства 84 трудівники відзначені урядовими нагородами, серед них орденом Жовтневої Революції - голова колгоспу В. Г. Проскура, пташниця В. І. Могила.
Село має восьмирічну школу, де навчаються 128 дітей, працюють 12 вчителів. Є клуб, дві бібліотеки з фондом 12 тис. книг, фельдшерсько-акушерський пункт, два магазини, пошта.
У колгоспі - 39 комуністів, 40 комсомольців.
Засноване село у 50-х роках XIX століття.
Радянську владу в Березівці встановлено в середині лютого 1918 року.
478 жителів з усіх сіл, підпорядкованих сільській Раді, воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 235 з них нагороджено орденами й медалями, 131 чоловік загинув смертю хоробрих.
Поблизу Березівки досліджено курган з похованням доби бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Сучасна карта - Березівка