Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гнатівка

ГНАТІВКА - село, центр сільської Ради, розташоване за 25 км на південь від районного центру та за 22 км від залізничної станції Помічна. Населення - 770 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Братолюбівка, Вороб'ївка, Михайлівка, Нововікторівка, Новомиколаївка.
У Гнатів ці міститься центральна садиба колгоспу «Світанок», за яким закріплено 5039 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 4690 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур. 50 ударників праці відзначені урядовими нагородами, серед них голова колгоспу П. А. Панасюк і бригадир тракторної бригади П. Г. Кощенко - орденом Леніна.
Є середня школа, де навчаються 300 дітей і працюють 22 вчителі, будинок культури, бібліотека з фондом 9 тис. книг, дитячі ясла, магазин, пошта.
У двох партійних організаціях налічується 60 комуністів, у двох комсомольських - 196 членів ВЛКСМ.
Засноване село на початку XIX століття.
Радянську владу встановлено у лютому 1918 року.
1927 року у Гнатівці організовано ТСОЗ «Зелений гай», який наступного року перетворено на садово-виноградне господарство.
117 жителів села воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 57 з них загинули, 60 нагороджені орденами й медалями.
У с. Вороб'ївці народився доктор економічних наук, професор В. В. Смушков.

Сучасна карта - Гнатівка