Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кропивницьке

КРОПИВНИЦЬКЕ (до 1965 року - Бежбай- раки) - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Чорному Ташлику, за 32 км на півден
ний схід від районного центру і залізничної станції Новоукраїнка. Населення - 1313 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вільні Луки, Дмитрівка, Павлівка, Трудолюбівка.
У Кропивиицькому містяться центральні садиби колгоспів «Молода гвардія» та ім. Шевченка, за якими закріплено 7755 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 7211 га орної землі. Основні галузі господарства - хліборобство, де переважає вирощування озимої пшениці, ячменю, соняшнику, цукрових буряків, і м'ясо-молочне тваринництво. 34 трудівники села відзначені урядовими нагородами.
Є тут середня та восьмирічна школи, де 37 вчителів навчають 275 учнів, будинок культури, клуб, дві бібліотеки з фондом 16,2 тис. книг, пологовий будинок, фельдшерсько-акушерський пункт, 5 магазинів, майстерня побутового комбінату, два відділення зв'язку. 2 партійні організації налічують 44 комуністи, 2 комсомольські - 46 членів ВЛКСМ.
Виникло село у 1789 році.
1905 року тут поширювалися марксистська література, прокламації. Відбулося селянське заворушення. Поміщик викликав війська для «наведення порядку».
Радянську владу у Бежбайраках встановлено в лютому 1918 року. У 1927 році засновано колгосп «Шлях соціалізму», який об'єднав 19 одноосібних господарств.
Під час Великої Вітчизняної війни близько 300 жителів села громили ворога в лавах Червоної Армії. 160 з них загинули, 105 нагороджені орденами й медалями. Воїнам-визволителям встановлено пам'ятник.
У селі народився видатний український драматург, основоположник українського професійного реалістичного театру, великий актор і режисер М. Л. Кропивницький (1840-1910). Уродженцем Бежбайраків є також український радянський письменник Г. А. Карєв.

Сучасна карта - Кропивницьке