Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Клинове

КЛИНОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км на північ від районного центру і за 18 км від залізничної станції Голованівськ. Населення - 1775 чоловік. Сільраді підпорядковане село Ковалівка.
У Клиновому міститься центральна садиба колгоспу ім. XX з'їзду КПРС, за яким закріплено 3446 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3300 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових і технічних культур, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. 65 хліборобів відзначені урядовими нагородами, серед них орденом Леніна - голова колгоспу А. Ф. Звенигородський, ланкова Г. Н. Галак, бригадири Н. К. Мимрук, X. М. Заболотний, І. Н. Бугай, Г. Е. Ковальчук, колишній голова колгоспу Н. Т. Бугаєнко та колгоспники О. В. Вировенко,
Л. М. Вареник, В. В. Мазур, І. Т. Бугаєнко, К. Т. Непомнящий. У селі трудиться відома в республіці ланкова-буряківниця Герой Соціалістичної Праці, кавалер 3-х орденів Леніна, депутат Верховної Ради УРСР 5-8-го скликань П. Т. Громійчук.
У восьмирічній школі 22 вчителі навчають 252 учнів. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 8 тис. книг, дільнична лікарня на 35 ліжок, 6 магазинів, майстерня побутового обслуговування, стадіон. Сільська партійна організація об'єднує 54 комуністи, комсомольська - 39 членів ВЛКСМ.
Перші історичні відомості про село належать до другої половини XVIII століття.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни проти фашистів билися в лавах Червоної Армії 429 жителів, 214 з них загинули, 205 нагороджені орденами й медалями. В боях за Кенігсберг 1945 року танкова бригада уродженця села К. О. Петровського знищила 21 ворожий дот, 3 форти, сотні гармат, автомашин, до 3 тис. солдат і офіцерів і стільки ж взяла в полон. Генерал-майор К. О. Петровський удостоєний звання Героя Радянського Союзу. В центрі села споруджено монумент Слави на честь односельців, які полягли в боях за Батьківщину.

Сучасна карта - Клинове