БРОВКОВЕ - село, центр сільської Ради, розташоване у верхів'ї річки Інгулу, за 25 км від районного центру і залізничної станції Новомиргород. Населення - 256 чоловік. Сільраді підпорядковані села Пенькіне, Шпакове.
У Бровковому міститься бригада колгоспу «Маяк комунізму», центральна садиба якого знаходиться у Шпаковому. За колгоспом закріплено 3307 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2777 га орної землі. У господарстві вирощують озиму пшеницю, кукурудзу, цукрові буряки. 40 колгоспників відзначені урядовими нагородами.
Працюють початкова школа, будинок культури, бібліотека з фондом 13,5 тис. книг, медичний і аптечний пункти, дитячі ясла на 50 місць, поштове відділення, 3 магазини.
У Бровковому - 20 комуністів і 32 комсомольці.
Засноване село в останній чверті XVIII століття.
У Шпаковому 1821 року гостював О. С. Пушкін у родині свого приятеля М. І. Гнєдича. 1905 року бровківці захопили поміщицький маєток, призначили свого управителя, доглядачів за худобою, встановили розміри плати за роботу. Тільки після двох тижнів опір селян зломив каральний загін.
Радянську владу у Бровковому встановлено в лютому 1918 року.
Жителі Бровкового і Шпакового брали участь у Канізькому повстанні 1918 року проти австро-німецьких окупантів. Близько 30 з них продовжували битись у складі Канізького партизанського полку після придушення повстання. У вересні 1920 року біля села загін єлисаветградської міліції, робітників і сільського активу, очолюваний більшовиком І. С. Компанійцем, знищив велику зграю бандитів. Ім'ям І. С. Компанійця, який загинув від рук бандитів, за рішенням VI повітового з'їзду Єлисаветградщини названо одну з вулиць Кіровограда. 20 бідняків Бровкового у 1927 році об'єдналися у ТСОЗ.
З 126 жителів села, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 97 полягли смертю хоробрих. 39 колгоспників нагороджені медаллю «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.». На братській могилі, де поховано 106 радянських воїнів - учасників боїв за визволення Канежа, Шпакового і Панчевого - височить обеліск Слави. При визволенні с. Шпакового відзначився старий колгоспник, георгіївський кавалер М. Д. Бойко. Він захопив кулемет і перебив ворожу обслугу дзоту. Бров- кове - батьківщина В. І. Ткаченка, удостоєного звання Героя Радянського Союзу за виявлені мужність і відвагу в боях за Берлін. Полк, яким він командував, знищив 700 гітлерівців, 2 танки, взяв у полон 340 солдатів і офіцерів, кілька складів з боєприпасами, вибухівкою тощо.
У селі народився генерал-лейтенант М. 3. Трояк. Уродженцем Шпакового є кандидат історичних наук П. М. Безтака.
Дивиться також інші населені пункти району: