Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чистопілля

ЧИСТОПІЛЛЯ (до 1945 року - Казимирівка) -село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на північ від районного центру і за 16 км від залізничної станції Ємилівка. Населення - 437 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Бузникувате і Завітне.
У Чистопіллі міститься центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», за яким закріплено
2484 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2292 га орної землі. У господарстві успішно розвивається хліборобство та м'ясо-молочне тваринництво. Серед зернових культур переважає озима пшениця, серед технічних - цукрові буряки і соняшник. За трудові досягнення 36 колгоспників нагороджені орденами і медалями.
У Чистопіллі є восьмирічна школа, де 12 вчителів навчають і виховують 66 дітей, клуб, бібліотека з фондом 7,8 тис. книг, медпункт.
Засноване село у другій половині XVIII ст. вихідцями з Київської губернії.
Радянську владу встановлено в лютому 1918 року.
Під час Великої Вітчизняної війни захищали Вітчизну 209 жителів села, 136 з них загинули,
89 відзначені бойовими нагородами. Уродженцю с. Бузникуватого Л. М. Балицькому присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Під час тимчасової окупації родина Ф. Т. Дехтярука із с. Завітного переховувала прапор 745-го стрілецького полку. Після визволення села від окупації прапор передано в політвідділ 75-го стрілецького корпусу 5-ї гвардійської армії. В центрі села похований льотчик лейтенант москвич 0. 0. Арта- монов, який у 1941 році таранив ворожий літак і був посмертно удостоєний звання Героя Радянського Союзу. На братській могилі встановлено пам'ятник радянським воїнам, полеглим у боях за село.
У Чистопіллі народився кандидат фізико-математичних наук О. С. Марченко.

Сучасна карта - Чистопілля