Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олександрівка

ОЛЕКСАНДРІВКА- село, центр сільської Ради, розташоване в долині річки Кагарлика, за 18 км на північ від районного центру. Населення - 790 чоловік. Сільраді підпорядковане село Богодарівка.
За колгоспом ім. Леніна, центральна садиба якого міститься в Олександрівці, закріплено 4440 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4215 га орної землі. Виробничий напрям господарства - рільництво і тваринництво. За трудові досягнення 53 передовики відзначено урядовими нагородами, два з них - орденом Трудового Червоного Прапора, одному присвоєно звання заслуженого колгоспника.
6 восьмирічна школа, де 15 вчителів навчають 180 дітей, будинок культури, бібліотека з фондом 5900 книг, дитячі ясла на 127 місць, медичний пункт, магазин.
У партійній організації - 35 членів КПРС, у двох комсомольських - 68 членів ВЛКСМ.
Засновано село в середині XIX століття.
В лютому 1918 року в Олександрівці створено ревком. До його складу увійшли жителі села
A. Л. Смик, П. В. Загоруйко, брати Микола та Яким Михайловські, згодом страчені австро-ні- мецькими окупантами. У 1927 році організовано колгосп ім. Леніна.
В роки Великої Вітчизняної війни 246 жителів села пішли на фронт, 134 з них загинули. В бою за угорське село Мокренце відзначився уродженець с. Богодарівки старший сержант
B. П. Бондар. Його удостоєно звання Героя Радянського Союзу.
На могилі борців за Радянську владу, які загинули під час громадянської війни, односельці встановили гранітний обеліск.

Сучасна карта - Олександрівка