Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дівоче Поле

ДІВОЧЕ ПОЛЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 24 км на північний схід від районного центру. Населення - 463 чоловіка. Сільраді підпорядковані населені пункти Новозолотарівка, Петрозагір'я, Трудівка.
У Дівочому Полі міститься центральна садиба колгоспу ім. Димитрова, за яким закріплено 4210 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 3688 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур і м'ясо-молочному тваринництві. 1955 року за успіхи у сільському
господарстві колгосп нагороджено Дипломом 1-го ступеня і відзначено премією Головвиставкому ВСГВ. Урядових нагород удостоєні 12 трудівників села.
Є восьмирічна і початкова школи, де навчаються 80 дітей, працюють 11 вчителів. Діють будинок культури, три бібліотеки з фондом 10 тис. книг, два медпункти, пологовий будинок, 5 магазинів.
У партійних організаціях села 28 комуністів, комсомольських - 32 члени ВЛКСМ.
Село засноване на початку XVIII століття.
У лютому 1918 року в Дівочому Полі встановлено Радянську владу.
79 жителів воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, 34 з них нагороджені орденами і медалями, 47 віддали життя за свободу Батьківщини. Під час тимчасової окупації фашисти вигнали на каторгу до Німеччини 120 чоловік, спалили школу, 86 будинків колгоспників. 25 жовтня 1943 року гітлерівці розстріляли 31 мешканця села.
Споруджено пам'ятник загиблим воїнам-визволителям Дівочого Поля.

Сучасна карта - Дівоче Поле